TOKAT FORUMMUM/TOKATLILARIN BULUŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU
.

Bakan Günay Tokat'ta

Aşağa gitmek

Tamam Bakan Günay Tokat'ta

Mesaj tarafından reis_ahmet Bir Çarş. Tem. 29, 2009 7:57 pm

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de turizmi deniz kenarlarından Anadolu içlerine yaymaya çalıştıklarını söyledi.
Tokat'a karayolu ile gelerek geceyi Grand Ballıca Oteli'nde geçiren Bakan Günay, sabah saatlerinde yoğun programına Tokat Valiliği'ni ziyaret ederek başladı.
Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır tarafından karşılanan Bakan Günay, polis mangasını selamladıktan sonra şeref defterini imzaladı. Bakan Günay, Tokat'ın Kelkit Vadisi'nin özel şehirlerinden bir tanesi olduğunu kaydetti.
Tokat'ın Roma'ya ve daha eskilere kadar uzanan yerleşim merkezlerine ev sahipliği yaptığını, aynı zamanda Selçuklu, Osmanlı beylikler döneminden de önemli tarih mirasları olduğunu ifade eden Bakan Günay, bu eserlerin bir kısmına Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, bir kısmını da Vakıflar tarafından sahip çıkıldığını söyledi.
Tokat'ta bir turizm bölgesi oluşturulması yönünde çalışmaları olduğunu ifade eden Bakan Günay, Türkiye'de turizmi Anadolu içlerine yaymaya çalıştıklarını belirterek, "Anadolu içlerine yaymanın yollarından birisi kültür turizmini hareketlendirmek, Türkiye'nin tarihsel mirasına sivil mimar örneklerine sahip çıkmak hem halkımızın bunların değerini bilmesini hem de bunu dünyanın öğrenmesini sağlamaya çalışmaktır. Turizm Türkiye için önemli bir gelir, geçim, bereket ve barış kapısı haline geldi. Turizm sayesinde insanlar birbirlerini tanıyor, gençlerimiz iş kuruyor, Türkiye ciddi bir şekilde gelir elde ediyor. Geçen yıl itibariyle ülkemize 25 milyonun üzerinde ziyaretçi gelişmişti. Bunun büyük bir kısmı deniz kıyılarında. Bunu Anadolu içlerine sivil mimari örneklerimiz, kış spor merkezleri, yayla ve termal turizmle geliştirmeye çalışıyoruz. Tokat, Amasya, Sivas güzergahında turizm potansiyeli olduğunu biliyorum" dedi.
Ziyaretin sonunda Vali Vekili Çakır, günün anısına Bakan Günay'a gümüş ibrik hediye etti. Tokat Valiliği'nden Tokat Belediye Başkanlığı'na geçen Bakan Günay'ı Tokat Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin karşıladı.
BAKAN GÜNAY'DAN SİYASİ BİRLİKTELİK MESAJI
Tokat Belediyesi ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanı Mustafa Boyraz'ı makamında ziyaret eden Bakan Günay, konuşmasında siyasi birliktelik mesajı verdi. Kendisini akşam saatlerinde CHP'nin eski il ve ilçe başkanlarından arkadaşlarının gelerek karşıladığını, bugün de MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru'nun kendisi ile birlikte ziyaretlere katılarak AK Parti'ye geldiğini belirten Bakan Günay, siyaseti böyle bir anlayışla yapmak gerektiğini kaydetti.
Bakan Günay, "Seçimi seçimde bırakmak, seçimden sonra
seçimin sonuçlarına saygı ve sevgi göstermek, vatandaşın iradesidir diye ceket iliklemek ve milletin ortak arzusu doğrultusunda beraber kol kola bir yürüyüşü sergilemek gerekir. Seçim meydanında ki kavgayı 3-5 yıla yayarsanız, bundan siyaset de millet de zarar görür. Geçmiş yıllarda böyle yapıldığı için milletimiz zarar gördü. Geçmiş yıllarda siyaset 'sürekli kavga, bağrışma, çatışma' aracı gibi görüldüğü için bundan millet de, devlet de, siyaset de karlı çıkmadı. Zaman zaman siyaset bu yüzden tökezledi.
Zaman zaman millet iradesinin üzerine başkaları gelip egemen kılmayı kendileri için hak ve görev saydılar. Ama siyaseti içinde bu dayanışma olursa seçimin sonuçları, seçim sandığı kapandıktan sonra milletin iradesi diye baş tacı edilir, milletin istediği doğrultuda bir ortak yürüyüş sergilenirse bu gücü kimse engelleyemez. Milletin ileriye doğru yürüyüşünü kimse bozamaz. Böyle bir anlayışla siyaseti yeniden kurmaya çalışıyoruz. En çok çocuklarımızın işe, istihdama, ekmeğe ihtiyacı var. Bu Türkiye'nin her tarafında böyle. İnsanlar sadece iş, ekmek, geçim bereket istiyor. Anadolu'da bir söz var: 'Yoksul evde kavga bitmez' diye. Eğer ekmek azsa çocukların hepsine yetmiyorsa kardeşler bile bir dilim ekmeği kapmak için ötekinin eline saldırır, gözünü oyarlar. Ama ekmek bolsa, sofrada bereket varsa herkes biraz daha hoş görü ile bakabilir. Birinci yapmaya çalıştığımız bu ülkede ekmeği büyütmeye çalışmaktır" şeklinde konuştu.
Bakan Günay'a konuşmasının ardından Başkan Boyraz, ceviz sandık ve Tokat yazması hediye etti

--------------------------------------------------
avatar
reis_ahmet
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 555
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : tokat
Lakap Lakap : reis
Rep puanı Rep puanı : 10
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ

Kullanıcı profilini gör http://reisahmet60.tr.gg

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz