TOKAT FORUMMUM/TOKATLILARIN BULUŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU
.

ÇEVRE VE ORMAN BAKANI EROĞLU'NUN TOKAT ZİYARETİ

Aşağa gitmek

default ÇEVRE VE ORMAN BAKANI EROĞLU'NUN TOKAT ZİYARETİ

Mesaj tarafından reis_ahmet Bir Cuma Ekim 09, 2009 7:50 pm*Tokat'a gelerek bir dizi ziyarette bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Tokat adına yapılacak çalışmalar adına önemli açıklamalarda da bulundu. Yeşilırmak'ta yaşanan kirlilik ve atık su arıtma tesisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eroğlu, Tokat'a diğer bakanlıklarca yapılan yatırımlar hakkında da bilgi vererek kısa bir değerlendirme yaptı.

Tokat’ın sorunları hakkında bilgi almak ve Tokat adına yapılacak çalışmalar ve yatırımlarla ilgili kararlar almak amacıyla Tokat’a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşilırmak’ta yaşanan kirlilik ve atık su arıtma tesisi hakkında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Atık Su arıtma projesinin Tokat için önemli bir proje olduğunu vurgulayarak, genel itibariyle Tokat’ın ilerleme açısından nereden nereye gelindiğine bakılması gerektiğini vurguladı.

GOÜ 2009-2010 AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

Tokat’ta bir dizi ziyaretlerde bulunan Bakan Eroğlu şehre gelmeden önce Kazgölü Kuşcenneti Parkının açılışını yaptı. Açılışın ardından programına devam etmek üzere yola çıkan Eroğlu, öncelikli olarak GOÜ 2009-2010 Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı. Üniversitenin açılış törenine katılmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Eroğlu, Türkiye’de üniversitesiz bir il kalmadığını söyleyerek öğrencilere nasihatlerde bulundu.

YEŞİLIRMAK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Gazi Osman Paşa (GOÜ)’deki programının ardından Valilik Binası’na geçen Bakan Eroğlu’na burada da Tokat Milletvekilleri, Belediye Başkanı Adnan Çiçek, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Elibol’un yanı sıra İl Çevre Ve Orman Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü Başkanları’nın yanı sıra çok sayıda görevli ve siyasetçi de eşlik etti. Tokat Valiliği ziyaretine Şeref Defterine not düşerek başlayan Bakan Eroğlu, Valilik Makamında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Eroğlu, açıklamalarına DSİ bünyesindeki çalışmalarla başladı. Süreyya Bey Barajı gibi devasa yatırımda 2010 yılı haziran ayında su tutulmaya başlanacağını söyledi. Diğer yatırımların da devam ettiği bilgisini verdikten sonra basın mensuplarının Yeşilırmak’taki kirlilik üzerine sorularına yanıt verdi.

YEŞİLIRMAK HAVZASI İÇİN

2010 YILI AĞUSTOS’TA PROJE

TAMAMLANMIŞ OLACAK

Bakan Eroğlu’nun Yeşilırmak’taki kirliliğe yönelik açıklaması şu şekilde oldu:

“Yeşilırmak’ta biz şuanda büyük bir proje hazırlıyoruz. Yeşilırmak Havzası’nın tamamını ele alacak bir proje 2010 Ağustos ayında tamamlanacak. Burada, bu bölgede sadece bir şehrin değil tüm şehirlerin atık su arıtma tesisleri hatta bazı yerlerde hayvan atıklarının dereye karışmasının hallolması gerekiyor. Bu gibi atıkların değerlendirilmesi, Şeker Fabrika atıklarının bertaraf edilmesi gerekiyor. Katı atıklarla ilgili çalışmalar hemen hemen bitti. Atık Su Arıtma Tesisi, Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Tokat’ta yapılıyor. İstanbul’da Recep Bey belediye başkanı olduğunda o tesisler yoktu, biz kurduk. Burada da Allah’a şükür şuanda bu biyolojik atık su arıtma tesisi kuruluyor. Nereden nereye geliyoruz, bakın. İnşallah Yeşilırmak Havzası’nın bütünü ile ilgili çalışma tamamlandığında diğer illerdeki, ilçelerdeki atık su arıtma tesisleri, hayvan atıkları, katık atık bertaraf tesisleri tamamlanacak. Bunların kurulması için birlikler kuruluyor. Onlar da kısa zamanda bitecek. Burada bazı zirai alanlara aşırı gübre kullanımı var. Bunu Vali Bey ile toplantımızda gündeme getireceğiz. Gübrenin toprak analizi yapılarak optimum şekilde kullanılması gerekir. Onları da halledersek demek ki git gide kirletici kaynaklar azalacak, Yeşilırmak eski güzelliğinden daha güzeline kavuşacak. Sadece Yeşilırmak’ta atık su kaynaklarını kullanmak değil, bir de erozyonu önleyecek ağaçlandırma kampanyası yapılıyor. Bunları da düşünürsek git gide iyi noktaya geliyoruz. Mühim olan nerden nereye gidiyoruz, ona bakmak lazım.”

BELEDİYE BAŞKANI ÇİÇEK’E DE BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, buradaki açıklamalarının ardından ise Tokat Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek’i makamında ziyaret etti. Tokat’ta yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Eroğlu’na bilgiler veren Belediye Başkanı Çiçek, birtakım sorunlar hakkında da Bakan Eroğlu’nu bilgilendirerek, yardım isteyeceklerini söyledi. Eroğlu ise Çiçek’in dile getirdiği sorunları not alarak daha sonra düzenlenecek olan koordinasyon toplantısında masaya yatıracaklarını söyledi. Bakan Eroğlu’nun Tokat’a gelişinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiçek Bakan Eroğlu’na Tokat anısına bakır bir kap hediye etti.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Bakan Eroğlu, buradaki ziyaretini de tamamladıktan sonra kalabalık bir topluluk eşliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürüyerek AK Parti İl Başkanlığı binasına geçti. Burada da kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Boyraz ile de kısa bir görüşme yaptı. Ve ardından sorunları masaya yatırmak üzere Büyük Tokat Oteli’nde düzenlenen Koordinasyon toplantısına katılmak üzere İl Başkanlığı binasından ayrıldı.

Bakan Eroğlu, bugün sabah kahvaltısının ardından saat 8.00’da Tokat’tan Sivas’a hareket etmek üzere ilden ayrıldı.

--------------------------------------------------
avatar
reis_ahmet
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 555
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : tokat
Lakap Lakap : reis
Rep puanı Rep puanı : 10
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ

Kullanıcı profilini gör http://reisahmet60.tr.gg

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: ÇEVRE VE ORMAN BAKANI EROĞLU'NUN TOKAT ZİYARETİ

Mesaj tarafından alpcen Bir Perş. Ekim 15, 2009 12:01 am

tokatımıza bakanlarımızın gelmesini destekliyor tüm bakanları bekliyoruz

alpcen
Katılımcı
Katılımcı

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 18/10/08
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 58
Yaş Yaş : 51
Nerden Nerden : ankara
Rep puanı Rep puanı : 1
Takımn Takımn : Beriltilmemiş

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: ÇEVRE VE ORMAN BAKANI EROĞLU'NUN TOKAT ZİYARETİ

Mesaj tarafından reis_ahmet Bir C.tesi Ekim 17, 2009 8:21 pm

tabiki tokat"ta bakanlarımızın gelişi dekteklenmelidir...ve tüm bakanlarımız tokat'a davetlidir

--------------------------------------------------
avatar
reis_ahmet
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 555
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : tokat
Lakap Lakap : reis
Rep puanı Rep puanı : 10
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ

Kullanıcı profilini gör http://reisahmet60.tr.gg

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz