TOKAT FORUMMUM/TOKATLILARIN BULUŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU
Arda gülmekten kırdı geçirdi Htc9cya2.

Join the forum, it's quick and easy

Arda gülmekten kırdı geçirdi Htc9cya2.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arda gülmekten kırdı geçirdi

2 posters

Arda gülmekten kırdı geçirdi Empty Arda gülmekten kırdı geçirdi

Mesaj tarafından tarikozturk Salı Haz. 09, 2009 6:59 pm

Arda gülmekten kırdı geçirdi Arda-turan Arda gülmekten kırdı geçirdi

Arda Turan: Galatasaray'da çok mutluyum bu sene burada kalacağım.

Saba Tümer'in sorularını içtenlikle yayınlayan Arda Turan, Avrupa'ya transferi ile ilgili iddialara şöyle yanıt verdi: "Başkanımızla menajerimle birlikte konuştuğumuzda 'Ben senin kariyer planlamanı yapacağım. Ben Arda'yı doğru zamanda doğru yere göndereceğim.' dedi. Onun sözünün üstüne söz söylemedik. Galatasaray'da devam. Burada zaten çok mutluyum. Kesinlikle bu sene Galatasarya'da kalacağım. Zaten 2012'ye kadar sözleşmem var."

Arda'yı çok sevdiğini söyleyen Saba Tümer, "Bir kızım olsaydı seni kızıma almak için elimden gelen her şeyi yapardım. Damadım olmanı çok isterdim. Ama seni ilk başlarda çok antipatik buluyordum" dedi. Bunun üzerine Arda Turan da Saba Tümer ilk karşılaşmalarında yaşananları anlattı: "Sen bana Milli Takım kampında, Tümer abinin yanında 'Malzemeci misin?' demiştin. Ben de sana 'Yok Saba Teyzecim' dedim. Öyle bir tanışmamız olmuştu."

Fatih Terim'i çok sevdiğini anlatan Arda, ünlü teknik direktörle ilgili şunları söyledi: "Fatih Hoca'nın motivasyonu inanılmazdır. Çok acayip konuşur. İlk Macaristan deplasmanına gitmiştik. Her maçtan önce çok iyi konuşma yapar. Maç öncesi bir konuşma yaptı, Osmanlı'dayım sandım, kendimi yeniçeri sandım. Yürüyorum Macarların üstüne. O kadar iyi motive ettiki; çok etkiliyor. Fatih Hoca'dan herkes etkilenir zaten. Ben buna inanıyorum. Her hocanın bir üst düzey özelliği vardır. Fatih Hoca'nın birkaç tane üst düzey özelliği var. Onu çok seviyoruz, bize kazanmayı öğretti bir defa. Avrupa'da bir şeyler kazanabileceğimize inandırdı bizi."

Saba Tümer'in futbolcu olmaya nasıl karar verdiğini sorduğu Arda Turan, "Ben hiçbir zaman futbolcu olmaya karar vermedim. Olaylar kendiliğinden gelişti. Altın tepside milli takıma girdim. Sahada oynarken İlker Akbaş geldi, 'En büyük hayalin ne dedi?', bir kere Galatasaray'da idmana çıkabilmek. 10 yaşındayım. O adamın kartıyla eve gittim, anneme beni idmana götür dedim. Ben zorla götürttürdüm. Ahmet Genç hocamız vardı altyapıda, Ahmet Keskinkılıç, Zafer Koç. Onlara sağlık raporu götürdük. Yer yoktu, arkadan hadi geçsin dediler. Sadece 10 dakika oynadım çıkarttılar. Eyvah bir terbiyesizlik yaptım, almayacaklar beni altyapıya. 7 Eylül'de idmana gel dediler. Geceleri dua ediyorum Allah'a, bir kere idmana çıkayım diye. Sabah idmana gittim, öğlenciyim o zaman, okul kıyafetleriyle gittim. İdman iptal oldu. 3 ay bekledim idman iptal oldu. Sonra altyapıda başladım, Galatasaray'ın her kademesinde oynadım. Milli Takım'ın da her kademesinde oynadım." diye konuştu.

66 numaralı formayı neden giydiğini de cevaplayan Arda, "22 giyiyordum, memleketim Edirne'nin numarası. Sasa İliç gelince bana sormadan verdiler. Tabii İliç o zaman stardı. Geldi aldıu formayı. Arif Erdem'i çok seviyordum. Biri onun 6'sı olsun, biri benim 6'm olsun dedim, giydim 66 numaralı formayı. Yakın arkadaşım Saffet hep 8 giy diye tutturuyor. Bakalım. 10 numarayı ise asla istemiyorum. Nedenini bilmiyorum." dedi.

Arda Turan'ın teknik direktör olsa bu yıl Türkiye'de oynayan futbolculardan kuracağı takım da şöyle: "Rüştü, Bilica, Lugano, Hakan Balta, Gökhan Gönül, Fabian Ernst, Yusuf, Ayhan Akman, Alex, Milan Baroş, Bobo."

Saba Tümer'e özendiği futbolcuları da anlatan Arda, Fernando Tores'e çok özendiğini ve onun gibi genç yaşta takım kaptanı olmak istediğini söyledi. Ama en çok özendiği futbolcunun Steven Gerrard olduğunu açıklayarak, "Steven Gerrard'a 30 yaşındayken Liverpool'da daha ne kadar oynamak istediğini sormuşlar. 6-7 sene daha demiş. 37 yaşında bırakacak. Yani takımıyla özdeşleşmiş bir oyuncu olmak istiyorum." dedi. Bacağını sigortalattığını da anlatan Arda, sakatlık durumunda sigorta şirketinden 1 milyon dolar alacağını açıkladı
tarikozturk
tarikozturk
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 285
Yaş Yaş : 34
Nerden Nerden : AKDERE/ANKARA
İş/Hobiler : MUHASEBE
Rep puanı Rep puanı : 7
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ JK

http://www.tarikozturk.tr.gg

Arda gülmekten kırdı geçirdi Empty Geri: Arda gülmekten kırdı geçirdi

Mesaj tarafından reis_ahmet Salı Haz. 09, 2009 7:20 pm

dün bende bu proğramı izledim süper güzeldi arda galatasaraylı ama ben benerek izlediğim ve insan olarakda iyibir ahlakı olduğunu dünüyorum
reis_ahmet
reis_ahmet
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 555
Yaş Yaş : 33
Nerden Nerden : tokat
Lakap Lakap : reis
Rep puanı Rep puanı : 10
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ