TOKAT FORUMMUM/TOKATLILARIN BULUŞMA VE PAYLAŞIM PLATFORMU
Fatih Terim İstifa Etti .. Htc9cya2.

Join the forum, it's quick and easy

Fatih Terim İstifa Etti .. Htc9cya2.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fatih Terim İstifa Etti ..

2 posters

Fatih Terim İstifa Etti .. Nasıl değerlendiriyorsun

olumlu

olumsuz

Sonuçları Gör

Yardım Fatih Terim İstifa Etti ..

Mesaj tarafından reis_ahmet Salı Ekim 13, 2009 5:28 pm

Terim görevi bıraktı!
Fatih Terim İstifa Etti .. 111020090355119575177_2
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, kimseyi dinlemedi ve istifa ettiğini açıkladı. Belçika maçından önce soyunma odasına kadar gelip “Hocam, Dünya Kupası kaçtı, tamam.. Bu maçta da ne olursa olsun, bizim sana bakış açımızı biliyorsun. 90 dakikanın sonunda duygusal sakın bir açıklama yapma. Oturur, konuşuruz. Planlamamızı sonra yaparız” diyen Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e “Hiç merak etmeyin.. Sizinle konuşmadan hareket etmem” cevabını veren Fatih Terim, yine de istifa ederek herkesi şoke etti.

‘İÇİM ÇOK ACIYOR’

İŞTE Fatih Terim’in Belçika mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklama: “Tribünlerde bir taraf ’İstifa’ diyor, diğer taraf ’İmparator.’ Ki ben istifa sesine hiç alışkın bir bünye değilim. Bunlar benim içimi çok acıtıyor. Maçtan önce soyunma odasında sayın başkan Mahmut Özgener istifa etmemem yönünde ricada bulundu. Onu kırmak istemiyorum ancak çarşamba oynayacağımız Ermenistan maçı veda karşılaşmam olacak.

‘BEN HESAP VERMEM’

ELBETTE orada sayın başkan ve yönetimi ile biraraya geleceğim. Ama bu kesinlikle hesap verme olmayacak, ben kimseye hesap vermem. Böyle bir şey asla sözkonusu olamaz. Elbette bir izahat, açıklama sözkonusu olacaktır. Bu sözlerimden, açıklamalarımdan dolayı sayın Özgener’in de beni anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Bursa’daki Ermenistan maçı benim veda maçım olacak.

HİÇBİR zaman futbolcularımı suçlamam. Bunu hiçbir zaman yapmadım. Yine yapmayacağım. Şunu söylemek lazım. Ay-yıldız forma üzerindeki futbolculara küfretmek hiç hoş değil. Bazıları ’Bu futbolda var’ diyor. Ben bunu kesinlikle kabul edemem. Onlar bizim çocuklarımız. Ülkelerine hizmet ediyorlar. Yazık günah. Soyunma odasında başkaları olsa sahaya zaten çıkamazlardı.

BU eleme grubunu değerlendirirsek kendimi başarısız olarak görüyorum. Türk futbolu ile ilgili önemli açıklayacağım şeyler var. Ancak bunu şimdi söylemem olmaz.”

Terim 8.3 milyon TL’yi elinin tersiyle itti

A MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye’nin 2010 Dünya Kupası Elemeleri’nde Bosna Hersek’in 7 puan gerisinde 3. olmasının ardından istifa ederek, hatırı sayılır bir parayı da elinin tersiyle itmiş oldu.

AYLIK maaşı Bosna-Hersek’i ’play-off’a taşıyan 74 yaşındaki Miroslav Blazeviç’in 37 katı olan Terim, eğer görevine devam etseydi kontratı 2012 Haziran ayına kadar sürecekti.. Ve Terim, tam 32 ay boyunca her ay 260 bin TL maaş alacaktı. Yani Fatih Terim toplamda kazanacağı 8.3 milyon TL’den vazgeçti.
reis_ahmet
reis_ahmet
ADMİN
ADMİN

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 14/09/08
Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 555
Yaş Yaş : 33
Nerden Nerden : tokat
Lakap Lakap : reis
Rep puanı Rep puanı : 10
Takımn Takımn : BEŞİKTAŞ